Odmień dowolną przestrzeń dzięki innowacyjnym wykończeniom 3M™ DI-NOC™

Produkty 3M na całym świecie znane są z innowacyjności. Laminaty architektoniczne 3M™ DI-NOC™ to kreatywne i zaawansowane technologicznie rozwiązanie umożliwiające projektowanie i odświeżanie wnętrz na zupełnie nowym poziomie. Dzięki ich przemyślanej technologii wdrożenie projektu możliwe jest zaznaczenie szybciej niż przy użyciu tradycyjnych produktów. 3M™ DI-NOC™ to gama wysokiej jakości, trwałych laminatów samoprzylepnych o trójwymiarowej fakturze. Rozwiązania DI-NOC™ dostosowują się do powierzchni, pozwalając na aplikację nawet na wymagających i nierównych podłożach o różnych wykończeniach. Dzięki swojej wszechstronności, znajdują zastosowanie w najróżniejszych miejscach, jak np.: biura, galerie handlowe, hotele.

Bogactwo wzorów

W gamie rozwiązań znajdują się doskonałe imitacje naturalnych materiałów (np.: drewno, metal, kamień, tekstylia) oraz nowatorskie, współczesne wykończenia (np.: najróżniejsze metaliczne wykończenia oraz monokolory). Dodatkowo, istnieje możliwość stworzenia wzoru pod zamówienie. Gama laminatów DI-NOC™ produkowana jest w Japonii i obejmuje ponad 1000 wzorów.

Znak CE w ramach normy EN 15102:2008. Trudnopalność: B-s2, d0

Odmień z nami dowolną przestrzeń

Drzwi

Windy

Meble

Ściany

Sufity

Kolumny

Wzory laminatów 3M™ DI-NOC™

Nauka zastosowania w życiu

Lekkie laminaty samoprzylepne 3M™ DI-NOC™ mogą zostać zaaplikowane na podłoże zastane na miejscu, obniżając znacznie koszty pracy. Posiadają znakomitą odporność na wodę, brud oraz odznaczają się bardzo długą żywotnością (do 12 lat trwałości przy aplikacji wewnątrz budynku).

Aplikacja folii DI-NOC™ jest szybka i czysta. Pozwala to na całkowitą odmianę pomieszczenia przy minimalnych kosztach przestoju. W wielu wypadkach można całkowicie uniknąć zamykania obiektu.

Laminaty wykorzystują technologię 3M™Comply™, która pozwala na jeszcze prostszą aplikację dzięki łatwemu odprowadzaniu powietrza.

Zalety laminatów 3M™ DI-NOC™

CechaDI-NOCZwykły laminatFornirKamieńFarba/lakierTapeta
Szeroka gama kolorów
Trójwymiarowa struktura
Możliwość stworzenia koloru na zamówienie
Samoprzylepne
Plastyczne, dostosowują się do powierzchni
Termoforowalne
Łatwe w aplikacji
Proste w utrzymaniu

Zalety

Oszczędność

Zminimalizowanie czasu przestoju oraz możliwość odświeżenia dowolnej powierzchni.

Cicha aplikacja

W większości wypadków aplikacja nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych urządzeń.

Czysta aplikacja

Bez wyburzania, ściągania ze ścian paneli, bez specjalistycznego sprzętu.

Szybka aplikacja

Podstawowe przygotowanie powierzchni wystarczy do aplikacji.

Łatwość utrzymania

Laminaty łatwo się czyści, a wymiana uszkodzonego elementu jest bardzo prosta.

Pewność

Znak CE w ramach normy EN 15102:2008.
Trudnopalność: BOs2,d0.

Nie do porównania

3M™ DI-NOC™ pozwalają odmienić wnętrze szybciej bez generowania niepotrzebnych odpadów, z nieporównywalnie mniejszym nakładem pracy i bez konieczności zamykania obiektu na długi czas.

Umożliwiają oklejenie przestrzeni wybranym z szerokiej palety wzorem, od luksusowych i rzadkich rodzajów drewna, które trudno odróżnić od oryginału, po szeroką gamę rodzajów kamienia czy metalu.

Laminaty DI-NOC™ są wytrzymałe, plastyczne i łatwe w aplikacji. Pozwalają na oklejenie nawet wymagających, nierównych powierzchni o różnej strukturze, w tym: ściany o różnym wykończeniu, panele, sufity, meble, drzwi, windy, kolumny.

Łatwy w utrzymaniu

Architektoniczne laminaty fakturowane 3M™ DI-NOC™ to również możliwość łatwej naprawy w wypadku uszkodzenia. Wystarczy wyciąć uszkodzone miejsce i zastąpić wklejką. Najwyższa jakość produktu to także gwarancja powtarzalności wzoru co umożliwia tego typu naprawę.

Szybka i bezproblemowa naprawa, a poprawka jest właściwie niewidoczna

Utrzymanie czystości i dezynfekcja materiałów 3M™ DI-NOC™

Procedury sprzątania oraz dezynfekcji pomieszczeń w kontekście COVID-19 są bardzo restrykcyjne. Utrzymanie czystości w miejscach ogólnodostępnych takich jak hotele, biura czy restauracje to spore wyzwanie. Laminaty architektoniczne 3M™ DI-NOC™ to produkt, który odpowiada na potrzeby w nowej rzeczywistości.

 • Wykończenia architektoniczne 3M™ DI-NOC™ mają trwałą, nieporowatą powierzchnię, łatwą do czyszczenia, konserwacji oraz naprawy. Wiadomo, że nieporowate powierzchnie, takie jak stal nierdzewna, są łatwiejsze do czyszczenia niż porowate powierzchnie, takie jak drewno, kamień i beton, gdzie ryzyko namnażania się drobnoustrojów jest zwiększone
 • DI-NOC™ można czyścić za pomocą komercyjnych środków czyszczących zwykle stosowanych w placówkach opieki zdrowotnej i w hotelarstwie, tego typu środki nie mają wpływu na wygląd laminatów architektonicznych 3M™ DI-NOC™.
 • DI-NOC™ został przetestowany pod kątem zgodności z wieloma typowymi komercyjnymi środkami dezynfekującymi i czyszczącymi, w tym tymi, o których wiadomo, że są skuteczne przeciwko nowemu wirusowi SARS-CoV-2, który jest przyczyną choroby COVID-19.
 • Produkt przeszedł testy zgodności w celu symulacji rutynowego stosowania środków dezynfekujących i czyszczących w placówkach służby zdrowia.
 • DI-NOC™ przetestowano również pod kątem zanurzenia do 72 godzin w wybranych chemikaliach bez widocznej zmiany produktu.
 • Można stosować środki czyszczące i dezynfekujące 3M™ oraz inne środki czyszczące.
 • DI-NOC™ jest zalecany do stosowania w gabinetach, w pokojach pacjentów, gabinetach pielęgniarskich, do aplikacji na drzwiach, ścianach, kolumnach i wszędzie tam, gdzie konieczna jest trwałość, funkcjonalność i możliwość częstego czyszczenia powierzchni.
 • DI-NOC™ seria PS posiada właściwości antybakteryjne. Środki konserwujące są dodawane do produktu w celu ochrony laminatu przed degradacją przez drobnoustroje, takie jak pleśń i grzyby.

DI-NOC™ to nowe możliwości!

3M™ DI-NOC™ umożliwią transformację dowolnej przestrzeni tak by był szybciej, taniej, wydajniej i efektowniej.

Case Study

Odświeżenie drzwi z laminatem 3M™ DI-NOC™

We współczesnych realiach, utrzymanie nowoczesnego i świeżego wyglądu w obiektach hotelowych stanowi wyzwanie. Zmieniające się trendy oraz potrzeba uwzględnienia ograniczeń budżetowych i świadome ekologiczne decyzje, to wyzwania na które odpowiada laminat architektoniczny 3M™ DI-NOC™.

Szybko, efektywnie, estetycznie

DI-NOC™ vs nowe drzwi
Laminaty architektoniczne DI-NOC™ umożliwiają odnowienie lub zmianę wyglądu drzwi przy minimalnym koszcie, bez konieczności wymiany drzwi i bez kosztu przestoju obiektu.

 1. Obcięcie kosztów odnowienia aż o 1 milion USD i uniknięcie wyrzucania 1600 par drewnianych drzwi dzięki wykorzystaniu laminatu DI-NOC™.*
 2. Uniknięcie potrzeby wymiany drzwi w całym obiekcie dzięki zastosowaniu laminatu DI-NOC™. Co więcej, aplikację można wykonać bez zamykania obiektu.*

DI-NOC™ vs farba/lakierowanie drzwi
Laminaty, dzięki swojej trwałości, pozwalają na zachowanie najwyższej jakości estetyki oklejonej powierzchni przez długi czas - dłuższy niż przy użyciu tradycyjnych metod.

 1. Obniżenie kosztów utrzymania o około 50% poprzez wybranie laminatów DI-NOC™ vs odnowa malowanych drzwi.*

* wyliczenie dotyczy rynku Stanów Zjednoczonych

Przyjazne środowisku i dobre dla budżetu

Rozwiązania 3M™ DI-NOC™ umożliwiają szybką aplikację i obniżenie do minimum kosztów przestoju odpadów. Umożliwiają zastosowanie w projekcie wzorów odpowiadających kosztownym naturalnym surowcom, zapewniając wykończenie ciężkie do odróżnienia od oryginału.

Wsparcie 3M

3M zapewnia nie tylko szeroki wachlarz rozwiązań w postaci gamy ponad 800 wzorów laminatów DI-NOC™, ale przede wszystkim profesjonalne doradztwo w zakresie doboru, aplikacji i pielęgnacji produktów.

Koszt rozłożony w czasie

Czas (w latach)

 • Malowanie drzwi
 • 3M™ DI-NOC™

Case Study

Odświeżenie pomieszczeń z laminatem 3M™ DI-NOC™

Rozwiązania architektoniczne 3M™ DI-NOC™ pozwoliły na pełną realizację naszej koncepcji w rzeczywistości

Shannon Meyer, KSQ Architects

W projekcie architektów KSQ wykorzystano laminaty 3M™ DI-NOC™ aby stworzyć przestrzeń łączącą współczesność z tradycją, kreując ciekawy i nietuzinkowy wygląd wnętrz. Rozwiązania 3M pozwoliły na stworzenie subtelnych przejść między pomieszczeniami i spójne zaprojektowanie całości budynku, zgrabnie łącząc różne style panujące w przestrzeniach przed remontem.


ProjektKSQ
Typ projektuUniversity of Texas at Dallas
ProduktDI-NOC™ Architectural Finishes

Prosta i czysta aplikacja

Odmiana przestrzeni z wykorzystaniem laminatów DI-NOC™